Go to Top

Hakkımızda

EGERES ENERJİ 2008 yılının başında İzmir’de Rüzgâr ve Güneş Enerjisi Projelerine danışmanlık yapmak amacıyla yola koyulmuştur.

Konusunda ileri gelen uluslararası danışmanlarla işbirliği yapmıştır. Tecrübeli iş ortaklarının beraberinde getirdiği know-how ve pek çok projenin pratiğinden edindiği önemli tecrübe sonrası bilinilirlik, güvenilirlik ve tercih edilme açısından sektörde önemli bir konuma gelmiş durumdadır.

EGERES bugün itibarıyla, Greenfield‘dan devreye almaya kadarki süreçlerini gerçekleştirdiği ve yönettiği RES ve GES projeleri üreten ve hayata geçiren bir Proje Geliştirme ofisine dönüşmüştür.

Ağırlıklı olarak uluslararası yatırımcılara hizmet vermektedir.

Hızla büyüyen EGERES Türkiye’de dahil olduğu sayısız RES ve GES projelerinin ötesinde, kazandığı bilgi ve tecrübesi ile uluslararası projelerde de çalışmalar yapmaya başlamıştır.

EGERES kalite konusuna her zaman öncelik vermiştir, kalite anlayışı akredite kuruluşlarca belgelenmiştir. EGERES, EQUALITAS Certifications Limited onaylı ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO14001:2004 Çevre Yönetim Sistemleri, OHSAS18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği kalite belgelerine sahiptir.

EGERES, İzmir’deki üretim tesisinde, IEC61400-12-1 normlarına uygun ve yüksek dayanımlı ölçüm direkleri üretmekte, kurulumunu yapmakta ve sonrasında verilerin takiplerini sürdürmektedir. 115m yüksekliğe kadarki 250’den fazla istasyonun üretimi ve kurulumunu tamamlanmıştır.

Sadece Türkiye genelinde değil, Norveç, Moldova ve Güney Kore’de de EGERES istasyonları rüzgar ölçümleri yapmaktadır. Bu ülkelere ihraç ettiği 8 istasyonunu yine kendi ekibiyle kurmuştur.

Tecrübeli üretim ve saha ekipleriyle, istasyon hizmetlerinde de kaliteli ve hızlı servis anlayışını aynı çizgide sürdürmektedir.

Temiz bir dünya hedefinde yeşil enerji üretmek!

Greenfield’dan operasyona kadarki süreçleri kapsayan tüm aşamalarda hizmet vererek, verimli Rüzgar ve Güneş projeleri geliştirmek